Kiertonet on täyttänyt 10 vuotta 31.8.2025! Järjestämme sen kunniaksi jo toisen arvonnan eli arvomme 500 euron Lidlin lahjakortin kaikkien rekisteröityneiden ja uutiskirjeen tilanneiden kesken.

Lokakuun arvonta suoritetaan 31.10.2025 klo 12.00.

Seuraa sivustoamme ja uutiskirjeitämme, kerromme seuraavan lahjakortin suuruuden ja arvontapäivän lokakuun aikana. Jos olet jo rekisteröitynyt ja uutiskirjeemme tilaaja, olet automaattisesti mukana arvonnassa. Voittaja suostuu siihen, että Kiertonet voi julkaista voittajan nimen sivuillaan ja/tai uutiskirjeessä.

Kiertonet maksaa palkinnon arpajaisveron. Kiertonetin henkilökunta ja lähipiiri ei voi osallistua arvontoihin.

Kiertonet esillä resurssiviisaana kauppapaikkana

Julkaistu: 02.03.2019

Circwaste-hanke uutisoi verkossa toimivista markkinapaikoista ja kiertotalouden edistäjistä. Kiertonetin kerrotaan olevan hyödyllinen esimerkiksi pienyrityksille, jotka voivat hankkia välttämättömät koneet edullisesti ja sijaintipaikasta riippumatta.

Jutussa tuodaan esille, että Kiertonet.fi:ssä on myynnissä julkisten toimijoiden omaisuutta – omistajaa vaihtavat niin käytetyt autot ja traktorit kuin toimistokalusteetkin.

– Tavoitteemme on edistää kiertotaloutta julkisella sektorilla pidentämällä tavaran käyttöikää, Pekka Kallunki kertoo uutisessa.

Lue koko juttu täältä.